Odříznout výrobce mobilů od operačního systému rovná se rozsudek smrti. Z tohoto pohledu je poslední zpráva, podle které americké ministerstvo obchodu zařadilo Huawei na černou listinu, což znamená embargo na americké komponenty, pro čínskou firmu drtivá. Přerušení kontaktu s Googlem podléhajícím americké jurisdikci totiž automaticky znamená vyhnanství z bujícího světa systému Android.

Platforma, tedy operační systém i s nárokem aktualizace a aplikace, je to, podle čeho se zákazníci při nákupu mobilů a vlastně jakéhokoli počítače i tabletu primárně rozhodují. Teprve potom následují technické parametry jako velikost a zářivost displeje, rychlost procesoru, kvalita fotoaparátu či objem paměti. I když bude výrobce v těchto kategoriích vynikat (což se o špičkových mobilech Huaweie říct dá) a nabídne přístroj za příznivou cenu, nic to neznamená. Ve vějíři možností, z nichž většina potenciálních zákazníků vybírá, se totiž ani neobjeví.

Kdo má pochyby, může se podívat, jak dopadl pokus Samsungu přijít se svým operačním systémem pro smartphony. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru