Odříznout výrobce mobilů od operačního systému rovná se rozsudek smrti. Z tohoto pohledu je poslední zpráva, podle které americké ministerstvo obchodu zařadilo Huawei na černou listinu, což znamená embargo na americké komponenty, pro čínskou firmu drtivá. Přerušení kontaktu s Googlem podléhajícím americké jurisdikci totiž automaticky znamená vyhnanství z bujícího světa systému Android.
Platforma, tedy operační systém i s nárokem aktualizace a aplikace, je to, podle čeho se zákazníci při nákupu mobilů a vlastně jakéhokoli počítače i tabletu primárně rozhodují. Teprve potom následují technické parametry jako velikost a zářivost displeje, rychlost procesoru, kvalita fotoaparátu či objem paměti. I když bude výrobce v těchto kategoriích vynikat (což se o špičkových mobilech Huaweie říct dá) a nabídne přístroj za příznivou cenu, nic to neznamená. Ve vějíři možností, z nichž většina potenciálních zákazníků vybírá, se totiž ani neobjeví.
Kdo má pochyby, může se podívat, jak dopadl pokus Samsungu přijít se svým operačním systémem pro smartphony.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru