Francie se rozhodla zakročit proti firmám, které pálí nebo jinak likvidují neprodané oblečení. Jsou mezi nimi i velké módní značky. V obavě, že výrazné slevy by mohly poškodit jejich image, výrobky raději zničí. Chystaný zákon určí způsob, jak s nimi nakládat. Zatím není jasné, zda se bude týkat i jiného zboží.

"Příliš mnoho společností si myslí, že je v pořádku vyhazovat věci nebo likvidovat boty či oblečení, které se neprodalo," prohlásil nedávno na konferenci o udržitelné módě v Kodani náměstek francouzského ministra životního prostředí Brune Poirson.

"Je to šokující. Firmy s tím musí přestat," dodal.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.