Napsal: "Nikdo to ve firmě Apple asi neuslyší rád. Ale papír funguje stejně dobře jako počítače. A je levnější!" Kdo to byl? Jistý Steve Wozniak. V roce 1985, v rozhovoru s novináři. Ano, dnes víme, že se pletl. Papír nefunguje ani trochu jako počítač, ba je to jedna z největších hloupostí, které byly kdy o počítačích (a pravděpodobně i papíru) vyřčeny. Tím spíš v osmdesátých letech minulého století. Určitou vážnost tomuto výroku dal fakt, že ho vyslovil člověk, který firmu Apple, dnes jednu z nejúspěšnějších soukromých společností v historii, společně se Stevem Jobsem založil. A který v ní měl v té době stále ještě slušný balík akcií. Proč to řekl? Jak známe Steva Wozniaka, asi z jednoduchého důvodu. Prostě si to myslel. A stejně jako on si různé věci myslí − v různých okamžicích historie − další miliony, stamiliony a miliardy lidí.

To samé co Steve Wozniak si dost dobře myslel ve stejné době například i jeden z taxikářů, kteří po Manhattanu vozili lidi. Nebo jeden z prodavačů hamburgerů. "Prostě si to myslím" je mantra moderního věku. "Počítače? Prosím vás, úplná hloupost. Papír a tužku nic nenahradí," úplně slyším toho prodavače hamburgerů. Když jste spoluzakladatel firmy, která na boomu osobních počítačů (a později telefonů) vydělá stamiliardy dolarů, máte určitou pravděpodobnost, že lidé budou vašemu výroku naslouchat. Ale nikde nemáte garantováno, že nakonec stejně nebudete za hlupáka.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.