Byl v reklamě firmy Apple, uspěl v americkém showbyznysu, vybudoval jednu z nejúspěšnějších eventových agentur v Česku. Začínal jako "chudý černošský kluk", což je dobrý začátek pro americkou pohádku. Ale nebyl z Bronxu, nýbrž z Liberce. Yemi je sluníčkář, věřící ve šťastnou budoucnost.

HN: Berete jako ironii, že jedním z nejúspěšnějších Čechů, kteří jsou známí ve světě, je černoch?

Podle mě není v Česku rasismus téma. My nikdy neměli otrokářství a máme jinou historii než Amerika. Řešíme jiné věci. Ne ty, které pro nás nejsou důležité.

HN: Spíš to myslím tak, že my na soužití s lidmi z jiných částí světa prostě nejsme zvyklí.

To si samozřejmě uvědomuji. Nijak mi nevadí, když holčička v tramvaji ukazuje na černocha a ptá se maminky, co je to za divného pána. Nevadí mi ani to, když jedu reprezentovat Česko na mistrovství světa, nesu českou vlajku a spoustě lidí to přijde divné. Když ale jdu fandit na hokej na zápas Ruska s Českem a za mě si sedne rasista, tak to mi vadí hodně.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.