Společnost P-D Refractories CZ si zajistila další velkou zakázku na dodávku žáruvzdorných tvarovek do Japonska. Díky tomu budou její kapacity vytížené až do poloviny příštího roku. Přibližně dva a půl mi­lionu tvarovek z Velkých Opatovic na Blanensku poslouží k modernizaci koksárenských pecí firmy Nip­pon Steel − největšího japonského producenta oceli. Část objednávky už do Japonska dorazila.

Asi tucet Japonců jezdí průběžně na Moravu na přejímky objednaného zboží, cihly mnoha různých tvarů si v továrně na volném prostranství sestaví, a teprve když si ověří, že do sebe zapadají, várku odsouhlasí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Bohumil Hála 17.05.2019 06:14
Jsou tam i čeští akcionáři z kuponové privatizace.
Petr Krpeš 16.05.2019 13:11
Pardon, tedy moravska:-) Vyrok je pravdivy jen v souladu mista produkce..
Petr Krpeš 16.05.2019 13:09
Prý česká firma. Je smutné, že si takto musíme lhát.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru