Daňové nápady superlevicové Babišovy vlády v oblasti finančního sektoru jsou stejně tak chytlavé jako chybné. Jako každá levice, i ta stávající vládní v zásadě jen hledá dodatečné chybné příjmy, aby z nich zaplatila narůstající chybné výdaje.

Zapomeňme na větu z programového prohlášení této vlády, která hovoří o "principu daňové neutrality" a "bránění vzniku dalších daňových výjimek". Fiskální ataky na pojišťovny a banky nejsou rozhodně neutrální a vytvářejí právě nové výjimky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Tomáš Válek 15.05.2019 07:00
A co na to jít opačně a uvést novelu nařizující minimální výši úročení všech vkladů (např. minimálně pouze 0,5% méně než sazba ČNB). Plus by se to nevztahovalo pouze na tzv. nízkonákladové banky, které by ale musely mít zákonem definované služby zdarma (v podstatě všechny domácí a vybrané zahraniční).
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru