Na ministrovi kultury Antonínu Staňkovi se dá hezky demonstrovat, jak funguje ironie osudu. Kdo by řekl, že se tento politik s nekonečně zaměnitelnou imagí okresního tajemníka KSČ z osmdesátých let, jehož působení bylo dlouho definicí nevýraznosti až neviditelnosti, nakonec stane suverénně nejznámějším ministrem za ČSSD? A vidíte, je to tak!

Staněk dokázal s nečekanou kreativitou a nekompromisním tahem na branku proti sobě popudit tisíce osobností české kultury a v nelehké disciplíně "likvidace profesionálů" dosáhl mezinárodní proslulosti, když protest proti jeho působení podepsali šéfové 36 nejvýznamnějších světových galerií. Slovy klasika (Jiřího Paroubka): "Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?!"

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru