Požadavky na zvýšení efektivity práce dostávají manažery i další zaměstnance pod neustálý tlak. Ten může přerůst v dlouhodobý stres, později následuje kolaps nebo propuknou psychické i fyzické problémy. Prožívá je mnoho lidí, mnozí o nich ale mlčí. Jejich výskyt se přitom nejen v Česku stále zvyšuje. Za jeden z konkrétních projevů duševní nestability, která je minimálně zčásti spjata s pracovním režimem, je možné označit syndrom vyhoření. Podle lékařské fakulty Univerzity Karlovy jím v současnosti prochází zhruba dvacet procent Čechů.

"Práce, kam jsem nastoupila po vysoké škole, mě ze začátku bavila. Chtěla jsem se učit novým věcem, u všeho být a co nejrychleji se zlepšovat. Po několika měsících přišla změna. Každý den jsem chodila do práce unavená, přestože jsem noc předtím dobře spala. Postupně se přidala podrážděnost a s přibývající kritikou od nadřízeného jsem se postupně den co den sama sebe ptala, jestli to, co dělám, má vůbec smysl," vypráví Ester Součková.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru