S iniciativou V klidu začala Bára Kubičková minulý rok, když studovala čtvrtý ročník medicíny. Vadilo jí, že se mezi studenty nemluví o náročnosti studia a psychických problémech, které ho mohou provázet. Společně se svou spolužačkou Viktorií Ogurčákovou nyní pořádá setkání se studenty a snaží se dosáhnout toho, aby mladí lidé o svých psychických problémech nemlčeli.

HN: Proč jste se rozhodla založit iniciativu V klidu?

Vadilo mi, že se o psychických problémech mezi mladými lidmi a studenty vůbec nemluví. Říkala jsem si, že je to přece normální, i když jsme mladí a třeba ještě studujeme. Přišlo mi, že studenti vyšších ročníků mají tendenci říkat mladším kolegům, že je všechno v pořádku a nic se neděje. Asi nechtějí sami sebe shodit a zkrátka nemluví o tom, jak oni náročné studium prožívali. Nebo si to už nepamatují.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.