Když Marek K., podnikající v obchodu s masem, prodal v roce 2017 malý činžovní dům na pražském Smíchově, který zdědil, řešil, kam utržené peníze dát. Depozitní účet u banky nenesl téměř žádný úrok, a tak splatil hypotéku, koupil si byt a zbytek peněz zainvestoval do několika fondů a akcií. Na doporučení privátního bankéře také vložil jeden milion korun do dluhopisů internetového obchodu Zoot. Nabízely roční úrok 6,5 procenta a daly se kdykoli prodat na burze. Největším podílníkem v Zootu byl zakladatel portálu Centrum.cz ­Oldřich Bajer.

"Tehdy mi to přišlo jako atraktivní nabídka. Vzhledem k tomu, že šlo o firmu, za kterou stáli různí miliardáři, tak jsem nečekal, že nastane problém. Myslel jsem si, že by svým majetkem vyrovnali závazky," říká sedmatřicetiletý živnostník, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.