Souostroví Špicberky je jedním z míst na planetě, která se vlivem globálního oteplování proměňují nejrychleji. To zaujalo vědkyni z Univerzity Hradec Králové Zdenku Sokolíčkovou, která se rozhodla prozkoumat vliv klimatických změn na zdejší komunitu. Z evropských zdrojů i od univerzity získala peníze na výzkum a letos v únoru se se svým manželem a třemi dětmi na Špicberky přestěhovala. Nyní každý den poté, co odvede děti do školky, hovoří s místními obyvateli a ptá se jich, jak jejich život ovlivňuje změna klimatu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.