Vešel do mé kanceláře, sesunul se na židli stojící nejblíže ke dveřím a hlasitě vzdychl. Zvedl jsem hlavu a pozorně si ho prohlédl. Viděl jsem člověka v mém věku, jenž vším, co řeč těla dovoluje, vyjadřoval skleslost. Jenže já ho znal už léta a věděl jsem, že právě tohle je jeho oblíbená taktika. Snad by se i dalo říct prvořadá životní strategie.

Dlouholeté nicnedělání ve státní instituci ho na jeho profesním putování přivedlo až na naši kliniku a dnes jsem mu měl oznámit, že smlouva s ním nebude prodloužena. Proč by také měla, když jeho celoroční objem práce by se dal srovnat s měsíčním kohokoliv, kdo by opravdu chtěl pracovat.

"Jsem strašně frustrovaný," začal rychle. "Frustrovaný a v hrozné depresi."

"Z čeho?"

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.