Elektronické cigarety a bezdýmné tabákové výrobky jsou oproti tradičním cigaretám méně škodlivé. Alespoň to ukazují první studie, které se tomuto tématu věnují. Komplexní vliv těchto nových forem kouření na uživatele a jeho okolí ale zatím zmapován není. "Pro jejich větší podporu od lékařů po regulátory stále chybí dlouhodobé studie dopadu jejich účinků," řekla v debatě Hospodářských novin na téma alternativ klasického kouření Jarmila Vedralová, národní koordinátorka pro protidrogovou politiku.

Vedralová upozornila na analýzu Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti z roku 2016, která se zabývala kouřením mezi 16letými studenty. Ta ukázala, že téměř dvě třetiny z nich, kteří někdy kouřili cigaretu klasickou, měly zkušenost i s elektronickou. A 12 procent studentů pak okusilo elektronickou cigaretu, aniž by předtím kouřili běžné tabákové výrobky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru