Petr Skondrojanis od 14 let bojuje se systémem. Začínal jako mladý anarchista v Řecku, kam se na začátku šesté třídy přestěhoval s rodiči z Česka. Dodnes má schovanou fotku z aténských novin, kde hází zápalnou lahev na jedno z ministerstev. V 15 letech navíc odešel z domova a nějakou dobu žil na ulici.

Dnes v Česku vede projekt Cocuma, představující firemní kulturu různých společností. Protest v krvi má ale i nadále. "Pořád jsem anarchista, akorát teď bořím přístup firem, které berou své lidi jen jako zdroje. Zároveň jsem stále na ulici, nedělám nic od stolu, ale žiju přímo ve firmách. Za posledních dva a půl roku jsem udělal přes 2800 hodin rozhovorů asi v 80 podnicích," líčí 43letý HR expert.

Související

Jak se z anarchisty stane personalista?

V 17 letech jsem se vrátil s rodiči do Česka. Nechtělo se mi, a tak jsem cíleně propadl ze všech předmětů včetně tělocviku. A doufal jsem, že mě žádná česká škola nepřijme. Řecké známkování funguje tak, že od 0 do 10 propadáte a od 10 do 20 máte jedničky až čtyřky. Jenže rodiče mé pětky kreativně přeložili jako dvojky a trojky, takže mě vzali na Akademické gymnázium Štěpánská. To bylo peklo, protože se znalostmi z řecké školy jsem neměl šanci spolužáky dohnat. A tak jsem radši pracoval. Ráno jsem chodil do školy, odpoledne jsem dělal piercing v tetovacím studiu a v noci pracoval na baru. Pak jsem se dvě hodiny vyspal na lavici v baru a šel do školy. A v tom baru jsem se seznámil s vyhazovačem, který otevřel jednu z prvních brigádnických agentur u nás. Začal jsem u něj pracovat, a tak jsem se dostal k HR.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.