Práce ve státním sektoru se mnohdy označuje za špatně placenou či nudnou a úředníci bývají osočováni z toho, že mají na všechno dost času a příliš se nepředřou. Stereotypů, které jsou ve společnosti spojené s veřejnou sférou, je mnoho.

"Do jisté míry jsem je měla také, když jsem přicházela na ministerstvo práce a sociálních věcí. Jedním z nich je, že tempo je tu nízké a lidé mají možnost se tak trochu schovat. Velmi rychle jsem ale zjistila, že nic není vzdálenějšího pravdě," říká Linda Sokačová, zastupující ředitelka odboru rodinné politiky a ochrany dětí. "Zvenku to může často vypadat, že je všechno pomalé. Ale když do toho vplujete, zjistíte, že je potřeba udělat mnoho dílčích věcí, na něž máte hodně málo času. Zároveň všechno musíte mít schválené, nestačí jen příslib," doplňuje.

Související

Sokačová se na ministerstvo dostala z neziskového sektoru. Vedla organizaci Alternativa 50+, která se zaměřuje na věkovou diverzitu, diskriminaci a mezigenerační dialog. Byla také předsedkyní organizace proFem, zabývající se problematikou domácího násilí. Mimo neziskového také spolupracovala se soukromým sektorem, kde prováděla různé analýzy a sociologické výzkumy pro společnosti a organizace. Podle svých slov působila jako takový externí konzultant.

"Nyní se už neziskovému sektoru nevěnuji. Organizace Alternativa 50+, kterou jsem založila, stále působí na dobrovolné bázi. Už to bohužel nejde skloubit časově a i z pohledu služebního zákona tam jsou jisté limity a hranice. Rozhodla jsem se zkusit novou výzvu a přijmout nabídku, kterou jsem dostala z ministerstva," popisuje Linda Sokačová.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.