Bylo mu teprve sedmnáct, když si během sametové revoluce na helmu přilepil číslo 68, které se následně stalo jeho synonymem. Jaromír Jágr tím dal najevo svůj odpor vůči komunistům, kteří jednoho jeho dědečka zavřeli proto, že nechtěl vstoupit do JZD, a druhého proto, že z něj vystoupil. Když tedy nyní Jágr v delegaci prezidenta Miloše Zemana odcestoval do komunistické Číny, bylo jasné, že to vyvolá bouřlivou reakci.
Je to samozřejmě zvláštní pocit, vidět Jágra na fotografiích mezi čínskými soudruhy, ale zkusme se na věc podívat bez emocí.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru
Komentáře ke článku