Armáda má za šest let čítat na 30 tisíc vojáků, v případě nouze chce k obraně státu využít i schopností "civilů". "Potřebujeme tělesně a technicky zdatné lidi, jako jsou střelci nebo radioamatéři," uvedl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) na středečním jednání senátního výboru pro bezpečnost. Šlo by například o zapojení myslivců, kynologů, radioamatérů či lidí provozujících drony. Nejde přitom o novinku. Ministerstvo obrany na nastavení této spolupráce pracovalo už před několika lety, kdy jej vedl Martin Stropnický (ANO). Vznikl dokonce předběžný návrh zákona o připravenosti občanů k obraně státu, který by využití branných spolků definoval. V roce 2017 však vše skončilo v šuplíku a dál se na zákonu nepokračovalo. To teď chce Metnar změnit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.