Zatímco prezident Miloš Zeman podepisuje v Číně memorandum o mnohamiliardových investicích v Česku, ministerstvo průmyslu a obchodu odstartovalo připomínkové řízení k novému zákonu. Díky němu by vláda získala moc některé rizikové investice ze zemí, jako je právě Čína nebo třeba Rusko, zastavit.

Kritika jednání těchto dvou států v Evropě vzrostla poté, co Velká Británie zveřejnila informace, že na bývalého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru měli zaútočit právě zástupci ruské rozvědky. Důvěry v čínské firmy se zase dotkly pochybnosti kolem společnosti Huawei. Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal vloni výstrahu před používáním softwaru i hardwaru tohoto podniku. "Nemyslím si, že by tento zákon ohrozil naše vztahy s Čínou nebo Ruskem, neboť nemá ofenzivní charakter," řekl o návrhu budoucí ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.