Moderní technologie mění advokacii a oblast poskytování právních služeb, shodli se odborníci, kteří se sešli na debatě HN. "Klienti využívají nejmodernější technologie a postupy, stejně tak konkurence," vysvětluje Pavel Krkoška ze společnosti SingleCase hlavní důvody, které vedou k proměně právnické profese. S tím souhlasí i David Neveselý z advokátní kanceláře Havel & Partners, podle kterého právě klienti určují směr vývoje. Chovají se tak jako při koupi jakékoliv jiné služby nebo produktu a po advokátech vyžadují čím dál větší flexibilitu a přesah i do regionů, službu chtějí rychle a kvalitně. "Český klient je náročný stejně jako ten zahraniční," dodává Neveselý.

Automatizace a využití umělé inteligence jsou podle advokáta Martina Bohuslava klíčové v právních službách stejně jako v jiných oblastech. Podle Materny klienti vyžadují efektivitu právních služeb, potažmo právníků. „Nechtějí, aby poskytnutí služby trvalo déle, než je nutné,“ říká zakladatel Legita Ondřej Materna.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.