Pokud dojde u rodičů s dětmi k rozvodu, chce ministerstvo spravedlnosti, aby bylo více těch, které končí dohodou. Předkládá návrh novely zákona, který by umožnil manželům ukončit svazek smlouvou sepsanou u notáře. Zároveň chce například zvednout poplatky za žaloby o rozvod, který neskončí dohodou, ale soud se musí zabývat vinou jednotlivých partnerů.

Oslovení politici vítají, že se téma dostane na půdu sněmovny a návrh má šanci projít. "Jsem rád, že se ministerstvo spravedlnosti problematikou zabývá," uvedl právník a poslanec za ČSSD Jan Chvojka. "Tohle podporujeme," přidal se poslanec za opoziční KDU-ČSL Marek Výborný.

Jenomže experti na rodinné právo už tak zajedno nejsou. Podíl rozvodů, kdy rodiče dojdou na soud se sepsanou dohodou, dlouhodobě roste, a zákon tak chce měnit něco, co dlouhodobě vykazuje pozitivní trend. "Z pohledu soudu tohle funguje už řadu let a nijak nás to nezatěžuje," uvedla předsedkyně Spolku opatrovnických soudců Libuše Kantůrková.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.