Příští rok má být posledním, kdy si čeští motoristé budou na čelní sklo svých osobních vozů lepit papírové dálniční známky. Od roku 2021 je mají nahradit elektronické viněty. Tak jako třeba na Slovensku, v Maďarsku a v Rakousku.

Elektronický kupon, který bude možné koupit prostřednictvím internetu a mobilní aplikace, slíbila ve svém programovém prohlášení zavést i Babišova vláda. Dodržení slibu ale není vůbec jisté. Už nyní v resortu dopravy někteří odborníci tvrdí, že projekt se dostává do časové tísně, tak jako se to stalo s mýtným systémem určeným pro nákladní automobily.

"Pokud příslušné soutěže nebudou vypsány během prvního pololetí, nelze to stihnout," soudí jeden z úředníků.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.