Pražský vývojář mobilních a webových aplikací firma eMan hlásí růst tržeb. Za loňský rok meziročně vzrostly o 11 milionů na 150 milionů korun i přesto, že se společnost rozešla s miliardovým výrobcem alarmů, firmou Jablotron.

"Jak spojení, tak rozchod byly přátelské. Potvrzuje to i fakt, že si stále pronajímáme kanceláře, které Jablotron v Praze vlastní," říká šéf eManu Jiří Horyna. Spolu se třemi dalšími zakladateli od Jablotronu loni vykoupil 60procentní podíl, který mu původně o rok dříve prodal. Prodejní i nákupní cena je podle Horyny téměř totožná, dosáhla vyšších desítek milionů korun.

eMan loňský růst přičítá zakázkám ze svých klíčových trhů, tedy automobilového průmyslu a energetiky. Dlouhodobě je pro firmu důležitá především práce pro Škodu Auto, pro niž pražští vývojáři vytvořili třeba mobilní aplikaci, která slouží jako dálkové ovládání k vozu.

"V energetice zase pracujeme pro firmy, jako jsou Bohemia Energy, Pražská Plynárenská či E.ON. Vytváříme pro ně webové portály nebo systémy, v nichž je možné v reálném čase sledovat všechny nově uzavřené zákaznické smlouvy," popisuje šéf vývojářského podniku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • K čemu v kokpitech slouží systém firmy eMan pro převod řeči pilotů?
  • Proč se eMan rozešel s Jablotronem?
  • Jaké tržby firma očekává v příštím roce?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.