Tučná léta střídají léta hubená, shodují se ředitelé nemocnic po jednání se zdravotními pojišťovnami. Právě v těchto dnech se rozhoduje o tom, jak pojišťovny příští rok rozdělí 340 miliard korun ve zdravotnictví. Už nyní je zřejmé, že nemocnice čeká příští rok výrazně menší nárůst peněz než v posledních letech. "Pro rok 2020 navrhují zdravotní pojišťovny základní čtyřprocentní navýšení oproti loňskému roku," potvrdil pro HN ředitel Svazu zdravotních pojišťoven Martin Balada.

Související
18. 4. 2019

Hubené časy dohání i zdravotnictví

Nejsou lékaři, nejsou sestry, nejsou peníze, ale pacientů přibývá a s ohledem na stárnutí populace a postupný příchod silných ročníků do věku...

Zatímco letos dostaly nemocnice o 15 miliard korun více než loni, napřesrok by tak toto navýšení mělo být jen kolem sedmi miliard. Pojišťovny, jejichž příjmy závisí na růstu mezd a platů, tak reagují na zpomalování ekonomiky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.