Britská společnost Liberty House je vhodný kupec několika hutí společnosti ArcelorMittal, rozhodla ve středu Evropská komise s tím, že její prověřování bylo rozsáhlé a důkladné a zohlednilo názory řady zainteresovaných stran. Komise proto povolila transakci, která se týká i oceláren v Ostravě.

"Komise došla k závěru, že nevznikají obavy týkající se ohrožení hospodářské soutěže," uvedla unijní exekutiva v tiskové zprávě. Prodej několika hutí je podmínkou, kterou EK dala loni v květnu ArcelorMittalu v souvislostí s akvizicí největší evropské ocelárny Ilva v Itálii.

Připravujeme podrobnosti.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru