Mělo to nejspíš vyznít jako spontánní rozhodnutí. Šéf, spolumajitel a moderátor TV Barrandov Jaromír Soukup ke konci jedné ze svých relací oznámil, že bude kandidovat na českého prezidenta. "Můžu vám možná jako první říci, že to zkusím, že v tom roce 2023 kandidovat budu," řekl v pondělí večer na dotaz divačky, která ho předtím pochválila za to, že je "moudrý, inteligentní a moc chytrý člověk".

Ve skutečnosti Soukup s myšlenkou prezidentské volby přinejmenším koketuje celkem dlouho. Už v lednu 2018 si nechal zaregistrovat internetovou doménu Soukupnahrad.cz.

Své rozhodnutí Soukup zdůvodnil tím, že je populární. "Když vidím docela slušnou podporu ve výzkumech, vysokou známost mého jména, skoro 90 procent, a poměrně málo lidí − zhruba jen okolo deseti procent −, kteří mě opravdu nemusí, tak o tom uvažuji," prohlásil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.