Pokud nyní terorista spáchá útok, odposlechy, které má například Bezpečnostní informační služba (BIS) či Vojenské zpravodajství k dispozici, nemohou u soudu sloužit jako důkaz. To by se mohlo změnit. Návrh na změnu dává ministerstvo vnitra v novele zákona o policii.

V současnosti to není možné kvůli rozhodnutí Ústavního soudu z roku 2008, podle kterého poznatky získané zpravodajskou službou nelze u soudu použít jako důkaz. "Skutečnost, že to dosud nejde, považuji za bezpečnostní mezeru, kterou tak napravujeme," vysvětlil HN ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Nyní obecně mohou kontrarozvědky upozornit orgány v trestním řízení na podezření, která zjistily, a na jejich základě může být zahájeno trestní řízení. Policisté si však musí opatřit své vlastní důkazy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.