Každý poslanec či ministr, který v budoucnu přijde s novou regulací, bude muset do speciální tabulky napsat všechny povinnosti, které z ní vyplývají. Doposud si musel každý jednotlivec i firma sám zjistit, co konkrétně po něm stát v novém zákonu požaduje. A pokud něco přehlédne, hrozí mu sankce. Nyní tak bude možné snáze zjistit všechny povinnosti a to, jaký za jejich nedodržení hrozí trest.

"Myslím, že je to nesmírně užitečné pro všechny," řekl na středeční tiskové konferenci předseda ústavně-právního výboru sněmovny a jeden z autorů návrhu Marek Benda (ODS).

Návrh hodlá přidat k novele jednacího řádu, která je aktuálně ve sněmovně. Novinka má poměrně velkou šanci projít. Kromě občanských demokratů ji podporují také piráti a zástupci hnutí ANO. Pokud bude schválena, začne platit už v polovině příštího roku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.