Ani podezření z korupce neodradilo spoustu Izraelců, aby podpořili premiéra Benjamina Netanjahua. Úterní parlamentní volby vyhrál a s pravicovými spojenci znovu sestaví v parlamentu většinovou vládu. Vyhrál počtvrté za sebou, vládne nepřetržitě od roku 2009. S ním vítězí také izraelská pravice jako celek.

Policie vyšetřuje několik kauz týkajících se premiéra. Je tu podezření na nepovolené přijímání darů, například drahého alkoholu nebo šperků. Dalším případem je údajné ovlivňování médií. Netanjahu je podezřelý z toho, že slíbil vlivnému listu Jediot Achronot opatření proti jeho konkurenci, pokud o něm deník nebude psát kriticky.

Volby potvrdily trend, který je už několik let v izraelské politice patrný. Pomalé a postupné odumírání levice. Strana práce, kdysi dominantní síla izraelské politiky, dostala pouhých šest procent hlasů. Další tradiční a kdysi silná levicová strana Merec se jen těsně přehoupla přes 3,25 procenta hlasů, což je práh nutný pro vstup do parlamentu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.