Automobilky jako Nissan či Ford nebo banky JPMorgan či HSBC postupně snižují počty svých lidí ve Velké Británii nebo se k tomu chystají. Ať už brexit proběhne nadivoko, či po dohodě, tamní hospodářství to podle ekonomů více či méně na čas oslabí, čehož se takové podniky obávají. Český výrobce mobilních a webových aplikací, společnost STRV, jde ale opačným směrem a koncem ledna si v Londýně otevřela svou zahraniční pobočku.

"Nemyslím si, že by měl brexit naši expanzi nějak negativně ovlivnit. Řada firem, pro které chceme ve Velké Británii pracovat, má americké investory. Tím budou proti případnému zpomalení ekonomiky odolnější," říká šéf STRV Lubo Smid. Dodává, že jeho firma nasadí proti konkurenčním vývojářským studiím nižší ceny a tím prý bude ve výhodnější pozici, až k brexitu dojde.

Pražská IT společnost, jejímiž zákazníky byly v minulosti Microsoft či seznamka Tinder, se dosud soustřeďovala výhradně na americký trh. "Tam už jsme si vytvořili silnou pozici. Proto jsme se rozhodli expandovat. Právě Velká Británie byla přirozenou volbou. Po USA tam máme nejvíc potenciálních klientů," uvádí Smid.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru