Situace Carlose Ghosna, obviněného v Japonsku z několika vážných majetkových deliktů, se jeví jako bezvýchodná. Manažer, který ještě nedávno řídil automobilovou alianci Renault−Nissan­−Mitsubishi, seděl ve vazbě, kde čelil otázkám vyšetřovatelů, od loňského listopadu už třikrát. Nyní se v ní ocitl počtvrté a měl by v ní strávit deset dnů.

Opětovné zatčení Ghosna překvapilo a stejně tak jeho obhájce. "Je to naprosto nepochopitelné a lze to srovnat snad jedině s únosem," prohlásil podle agentury Reuters Ghosnův obhájce Juničiro Hironaka.

Pětašedesátiletý Carlos Ghosn se vrátil do strohého japonského vězení přesně v době, kdy se chystal rozjet rozsáhlou mediální kampaň, v níž hodlal veřejně prokázat svoji nevinu. "Otec, manžel, bývalý šéf," tak ji stručně charakterizoval na svém twitterovém účtu krátce po svém posledním propuštění 6. března 2019. "Řeknu pravdu o tom, o co vlastně jde," podotkl Ghosn, který na 11. dubna plánoval tiskovou konferenci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.