Už třikrát se astronaut NASA Andrew Feustel podíval do vesmíru. Na poslední misi, která se konala v loňském roce, strávil přes půl roku, a byl dokonce velitelem Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Do vesmíru začal létat před deseti lety a dohromady v něm strávil už 226 dní. Nyní o svých zážitcích přijel přednášet do Česka. Během příštího týdne navštíví Prahu, Brno, Olomouc, Ostravu a Terezín. K Česku má vztah díky své manželce Indiře, jejíž matka pochází ze Znojma.

I proto už několikrát vzal do vesmíru Krtečka nebo Písně kosmické od Jana Nerudy. Čechy zaujal také tím, že z ISS pořídil snímky Prahy nebo Brna.

"Vracet se domů z vesmíru je velmi emocionální zkušenost. Uvědomíte si, že se vracíte na planetu, po které se vám tak stýskalo a kterou jste v posledních měsících viděli akorát z okna. Vesmír mi chybí, ale je dobré být doma," řekl HN Feustel. Nejvíc se prý kromě rodiny těšil na jídlo, pivo a sprchu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.