Americký řetězec Burger King zařadil do své nabídky neobvyklou novinku. Ve městě St. Louis začal testovat vegetariánský burger, který prý vypadá a chutná jako ten z masa.

"Lidé z mého týmu, kteří znají hamburger skrznaskrz, to ochutnali a měli problém pak rozeznat, který je z masa a který není," řekl pro list New York Times Fernando Machado, marketingový ředitel Burger Kingu.

Řetězec nabídne vegetariánský burger s názvem Impossible Whopper, který imituje maso, v 59 restauracích v St. Louis a jeho okolí. Pokud si ho lidé oblíbí, tak pak nabídku rozšíří po celých Spojených státech.

Také Nestlé začne nabízet zmražené vegetariánské burgery, které jsou jen těžko rozeznatelné od masa. Ve vybraných evropských zemích včetně Rakouska nebo Německa ho bude prodávat jako Incredible Burger. Do konce roku chce podobný typ nabízet i ve supermarketech v USA.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.