V Česku vznikl nový fond zaměřený na investice do mladých technologických firem. Jmenuje se Startec Ventures a rozvíjet chce především start­-upy v nejranější fázi.

Za Startekem stojí čtveřice zakladatelů. Nejznámějším z nich je Tomáš Budník, bývalý šéf operátora O2, který nyní působí ve vedení finanční skupiny PPF. Dalším investičním partnerem je jeho někdejší manažerský kolega z telekomunikačního byznysu Pavel Brabenec. Zbylými investory jsou bratři Kamil a Milan Kožíškovi, spoluzakladatelé internetové agentury FG Forrest.

"Všichni čtyři jsme už v minulosti do start­-upů vkládali své peníze. Jako individuální investor se ale nemůžete dostat k tak výhodným investicím jako fondy. Právě proto jsme se rozhodli, že založíme Startec Ventures," říká Pavel Brabenec.

Startec Ventures má zatím pro start­-upy k dispozici balík 100 milionů korun. Na sumu se složila čtveřice zakladatelů spolu s dalšími investory. Fond už investoval do tří tuzemských firem: Brand Embassy, Clever Monitor a Leaf Learn.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.