Zaměstnavatelé protestují proti chystané novele antidiskriminačního zákona. Ta má výrazně rozšířit možnosti, kdy lze podat žalobu za diskriminaci. Stížnost na nerovné zacházení by tak mohli napříště pomocí takzvané veřejné žaloby podat nejen lidé, kteří se cítí poškozeni, ale jejich jménem i organizace, a to dokonce hromadně. Tíha dokazování se má navíc výrazněji přesunout na žalovanou stranu.

Například Svaz průmyslu a dopravy či Hospodářská komora jsou ale přesvědčeny, že novela, kterou předložili poslanci, umožní podávat na firmy "šikanózní návrhy". Ty pak budou muset samy dokazovat, že se diskriminace nedopustily. "Znamená to další administrativní zatížení podnikatelů před takovými žalobami," uvádí právnička Svazu průmyslu a dopravy Jitka Hejduková.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.