Výrobce cukrovinek Ferrero je na akviziční jízdě ve Spojených státech. Za 1,3 miliardy dolarů, tedy v přepočtu za 30,3 miliardy korun, koupí několik značek vyrábějících sušenky a další sladkosti od amerického potravinářského obra Kellogg's. Je to tak už čtvrtá akvizice italského Ferrera za Atlantikem od roku 2017.

"Sušenky, ovocné snacky a zmrzlina strategicky zapadají do nabídky Ferrera, kterou se snažíme rozšiřovat na severoamerickém trhu," uvedl k tomu v prohlášení Giovanni Ferrero, předseda představenstva.

Italská společnost, která se proslavila hlavně díky lískooříškovému krému Nutella, tak získá značky jako Keebler nebo Famous Amos, jež vyrábí hlavně kulaté sušenky "cookies".

Skupina Ferrero ale nebyla jediným zájemcem, který o ně usiloval. Dalším z nápadníků byl také americký výrobce sladkostí Hostess Brands, který se stejně jako italská společnost pokouší rozšířit svoji nabídku. Nakonec ale neuspěl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • O jaké akvizice se italská firma v poslední době zajímá?
  • Jaká je historie firmy Ferrero?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.