Od ledna je Dan Ťok nejdéle sloužícím ministrem dopravy samostatné České republiky. K více než 1 500 dnům na tomto postu ale zřejmě už mnoho dalších nepřidá. Množí se informace o tom, že v křesle skončí. Totéž by se mohlo brzy stát ministryni průmyslu a obchodu Martě Novákové, jež je ve vládě mnohem kratší dobu, konkrétně od loňského června. Oba nestraníci nominovaní do vlády hnutím ANO se k informacím o svém konci stavějí zdrženlivě.

"Musíte se zeptat premiéra," odrážel v pondělí Ťok otázky a odmítal i to, že by mu Andrej Babiš něco vytýkal, za něco jej kritizoval nebo mu avizoval jeho odchod. Ani Nováková neřekla, že by měla skončit, jen podotkla, že vše je v rukou premiéra a prezidenta Miloše Zemana. Ani jeden ze jmenovaných však v pondělí informace neposkytl.

Deník MF Dnes, jenž patří do svěřenského fondu s Babišovým mediálním majetkem, v pondělním vydání napsal, že po dohodě obou politiků Ťok z vlády odejde na vlastní žádost v řádu dní nebo týdnů. Když se Ťoka HN zeptaly, zda nevylučuje odchod z vlastní vůle, jasné odpovědi se vyhnul. "Tuto kauzu nechci komentovat. Vy můžete spekulovat o čemkoliv. Kdyby taková situace přišla, odpovím," řekl.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.