Stovkám lidí pomohl Tomáš Reinbergr zlepšit zdraví, a to pomocí jednoduché úpravy stravy nebo přidáním různých aktivit do jejich běžného života. Věnuje se fitkoučinku a zároveň učí své klienty základy meditace a jógy, čímž jim pomáhá odstranit potíže se spánkem nebo se zažíváním. Podle Rein­bergra je nejdůležitější pro to, abyste se cítili dobře, zejména poznání sebe sama.

Mimo koučink a mentoring se věnuje také podnikání. Před 12 lety vymyslel projekt Vaše liga, což je největší amatérská liga pro sportovce v České republice. Celkově má tento projekt v tuzemsku téměř dva tisíce členů, přitom funguje jen ve velkých městech. O působení v této amatérské lize je navíc stále větší zájem a pomalu se rozrůstá i do zahraničí. Zájemci mohou soutěžit například ve squashi, badmintonu, běhu nebo beachvolejbalu.

"Daří se nám velmi dobře, každý rok do ligy přibude pár hráčů. Stále větší zájem je navíc také o koučink. Myslím, že je to znakem toho, že lidé mají stále více peněz, a tohle je prostředek k tomu, aby se sebou něco dělali a byli spokojenější. Lidé mají sice stále více peněz a prostředků, ale nejsou šťastnější. To se snažím změnit," popisuje Reinbergr.

Tomáš Reinbergr (35), kouč, mentor a zakladatel projektu Vaše liga

Při svém koučinku a mentoringu se věnuje úpravě jídelníčku, pohybu, ale i mentální kondici.

Vaše liga je jednou z největších amatérských lig v Česku.

Začala fungovat v roce 2007 pod názvem VŠEliga.

Zároveň je zakladatelem Védského centra, které se věnuje védské meditaci.
Byl spoluvlastníkem jednoho z největších pokerových klubů na Václavském náměstí Showdown Poker Club. V roce 2014 jej prodal.

Má v současnosti smysl mít kouče? Nežijeme v nejzdravější době?

Určitě žijeme v nejlepší době. Jen se naše problémy přesunuly do jiné oblasti. Dnes máme problémy z přebytku. Máme moc jídla, moc aktivit a žijeme v záplavě informací. V dnešní době neumíme skoro vůbec odpočívat a být v pasivním módu, který je pro odpočinek klíčový.

Poté se projevují různé kardiovaskulární nemoci, obezita, cukrovka a další nemoci.

Větší zájem o kouče je důkazem toho, že jsme stále více finančně zajištěni.

Nemusíme řešit, jestli máme na chleba, ale řešíme to, jak být šťastný a jak se cítit dobře. S tím kouč rozhodně může pomoci. Je to někdo, kdo vám ukáže cestu.

Jak jste se dostal ke koučinku?

Vždycky jsem se intenzivně věnoval sportu a zároveň jsem se zajímal i o osobnostní rozvoj a zdravou výživu. Jednou za mnou přišli přátelé, že by chtěli zhubnout a chtěli poradit, jak na to. Dal jsem jim tedy pár tipů, které mi fungovaly, a ty se osvědčily i u nich.

Vytvořil jsem tak první program Fitkoučink, kdy je velmi rychle vidět výrazné zlepšení vašeho stavu, ale ve svém životě uděláte co nejméně změn. Přátelům se zlepšil spánek, trávení a za měsíc zhubli minimálně tři až pět kilo. Každému ovšem vyhovuje něco jiného, takže s každým je potřeba pracovat individuálně a připravit mu režim na míru.

Proč jste se rozhodl s tím začít?

Rád experimentuji. Prošel jsem například měsíčním půstem, otužováním, zkoušel jsem pobyt ve tmě a plně se věnuji meditaci a józe. Vždycky jsem si z těchto zážitků vzal to nejlepší a to jsem přidal do svého běžného života. Známým jsem poté předával své zkušenosti, a když jsem viděl, že to funguje i u nich a že za mnou přichází stále více lidí, tak jsem se tomu začal věnovat výrazněji. Nejdůležitější je, že je to pro mě opravdová radost, kterou navíc mohu předat ostatním.

Související

Které důvody k vám nejčastěji přivádí zájemce?

Nejčastěji chtějí zhubnout, velmi časté jsou také ale problémy se spánkem a s tím, že mají problémy se uklidnit. Často jsou to také trávicí a zažívací problémy. V našem programu se nevěnujeme jen aktivní části, jako je například sport a cvičení, ale zaměřujeme se i na to, jak se uklidnit. Na to je nejlepší meditace, což je způsob, kterým za co nejkratší dobu dostanete z těla ven co nejvíce věcí.

Co pro vás znamená zdravý životní styl?

Musíte se cítit zdravě a šťastně. Jsem hodně ovlivněn indickou tradiční medicínou, takzvanou ájurvédou. Ta například říká, že když budeš jíst tohle, tak se budeš cítit takhle. Ájurvéda nevnímá zdraví člověka jen tak, jestli nemáme zrovna nějakou nemoc. V ájurvédě je důležité i to, jestli z vás vyzařuje energie a štěstí. Pokud nejste šťastný, tak to znamená, že nejste zdravý a musí se to léčit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.