Strakonický výrobce funkčního oblečení Moira se stále více prosazuje ve zbrojařském průmyslu. O tenká balistická trička, která Moira vyvíjí pro českou zbrojařskou firmu 4M Systems, projevila zájem řada bezpečnostních sborů po celém světě včetně americké FBI. Kupují si je ale i běžní lidé z celé Evropy.

Tričko pod oblečením nelze téměř rozpoznat, přičemž jeho balistická vložka chrání policisty či vojáky proti střelám z krátkých palných zbraní. Nově je možné si triko koupit i s vložkou, která zabrání propíchnutí nožem. "Je to novinka na vyžádání zákazníků," říká výkonná ředitelka Moiry Marcela Vlčková. "Měla jsem řadu telefonátů od soukromých osob například ze Švédska. Říkaly mi, že něco takového potřebují, aby se cítily bezpečně, třeba když se večer vracejí z práce," dodává.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.