I ten nejlevnější Kindle už svítí

I ten nejlevnější nový Kindle za 2300 korun (90 eur) získal integrované osvětlení.
Foto: archiv výrobce

Amazon začal prodávat desátou generaci čtečky elektronických knih Kindle, tentokrát ale přišel s výraznou změnou: i nejlevnější Kindle za 2300 korun (90 eur) získal integrované osvětlení. Obrazovka tvořená elektronickým inkoustem je kontrastnější než dříve, ale má stále stejné rozlišení, poloviční ve srovnání s modelem Paperwhite. Novinkou je možnost připojit přes Bluetooth bezdrátová sluchátka nebo reprosoustavu a pouštět ze čtečky audioknihy. Čtečka má na jedno nabití vydržet více než 60 hodin používání. Z Česka je nejsnazší koupit nový Kindle z německého obchodu Amazon.de, který si neúčtuje poštovné do Česka při objednávkách nad tisíc korun. Prodej novinky začne 10. dubna.

Huawei s periskopem

Vlajková loď Huawei P30 Pro má čtyři fotoaparáty, mezi kterými je největší novinkou zoomový objektiv s možností až desetinásobného přiblížení.
Foto: archiv výrobce

Nové telefony uvidí ještě lépe do dálky. Vlajková loď Huawei P30 Pro má čtyři fotoaparáty, mezi kterými je největší novinkou zoomový objektiv s možností až desetinásobného přiblížení. Optická část, která využívá princip periskopu s lomem světla a uložením optiky kolmo na objektiv, nabízí pětinásobný zoom, zbytek dopočítává software. Výsledky jsou ale působivé i díky novému fotografickému senzoru. Vnitřní výbava telefonu je podobná modelu Mate 20 Pro, základní model za 22 499 korun má 6 GB RAM a 128 GB prostoru pro data, vyšší model s 8 GB operační paměti a 256 GB prostoru stojí 24 990 Kč.

(Zdravý) herní styl už od mládí

Podobně jako u klávesnic nebo myší platí, že herní značky patří k těm nejlepším na trhu i u dalších produktů, které hráči používají. To potvrzuje i juniorské pracovní křeslo GTX 702 Ryon značky Trust.
Foto: archiv výrobce

Kvalitní stůl a zejména židle jsou základem pro sedavou práci s elektronikou. Podobně jako u klávesnic nebo myší přitom platí, že herní značky patří k těm nejlepším na trhu. Překvapivě se to potvrdilo i u nizozemského Trustu a jeho juniorského pracovního křesla GTX 702 Ryon. Výrazný design se školákům líbí, hlavní plus ale spočívá v područkách, které jsou standardní součástí výbavy, což u "normálních" kancelářských židlí pro dospělé ani pro děti není běžné. Cena kolem 2700 korun je vyšší než u židlí z Ikey, ale zpracování je mnohem robustnější.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru