Ve Washingtonu se o víkendu uzavřel jeden z nejdramatičtějších příběhů, který v posledních desetiletích, přinejmenším od aféry Watergate na začátku 70. let, Bílý dům zažil. Po bezmála dvouletém vyšetřování, které začalo v květnu 2017, zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller dospěl k závěru, že prezident Donald Trump ani nikdo z jeho poradců před prezidentskými volbami 2016 nespolupracoval s Rusy v jejich vměšování do americké předvolební kampaně.

Pro Trumpa je to velké vítězství. Hlavní podezření, které by mohlo vést k procesu Trumpova odvolání (takzvaného impeachmentu) demokraty v Kongresu, se nepotvrdilo. "Byl jsem naprosto a úplně očištěn," komentoval Trump závěry Muellerova vyšetřování.

V druhém z klíčových bodů, kdy Mueller zjišťoval, zda Trump už jako prezident nebránil FBI, aby detailně prošetřila rozsah ruských aktivit, ovšem není závěr zcela jednoznačný. Mueller nenašel "dostatečné důkazy", že by Trump porušil zákon. Ale vyšetřovatel zároveň uvedl, že prezidenta z tohoto podezření ani nemůže plně "očistit".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.