Před týdnem ohlásily koaliční strany ANO a ČSSD "skvělou zprávu", že se od příštího roku zvedne rodičovský příspěvek o 80 tisíc korun. S dovětkem, že se kvůli nutným úsporám nebude týkat už narozených dětí do čtyř let, jak zněl původní slib ČSSD. Dostanou ho jen ti rodiče, jimž se narodí dítě po novoroční půlnoci. To naštvalo tisíce lidí, kteří to dali najevo na sociálních sítích. Následně premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí slíbil, že zvýšení se bude týkat všech rodičů, kteří budou příspěvek pobírat k 1. lednu příštího roku. Obě vládní strany teď hledají cestu, jak na zvýšení z toho ven.

Jde o nemálo voličů. Petici za zvýšené příspěvky i pro čtyřleté děti podepsalo přes 30 tisíc lidí. Více než 64 tisíc lidí se pak přidalo k facebookové iniciativě Chceme spravedlivý rodičovský příspěvek. I s dalšími rodinnými příslušníky tak jsou ve hře statisíce volebních hlasů. "My jsme si neuvědomili, že je to nespravedlivé," reagoval premiér Andrej Babiš pro Českou televizi.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.