Americká investiční banka Goldman Sachs na počátku týdne oznámila, že při nabírání nových zaměstnanců bude hledět na to, aby mezi nimi bylo 50 procent bankéřek (a také 11 procent zástupců Afroameričanů a 14 procent Hispánců). Společnost, která je dlouhodobě synonymem firmy dobře vydělávajících bílých mužů, sice neřekla, kdy k tomu dojde, ale chce se prý každoročně zlepšovat. Což je skoro něco jako velký třesk.

Američtí právníci zase podle listu Financial Times zaznamenali v dohodách o nákupech start-upů technologických firem rostoucí počet klauzulí, které se týkají vztahů na pracovištích, především co se týká sexuálního obtěžování. Dávají to do souvislosti s druhým rokem existence hnutí #MeToo. Upozorňují, že korektní vztahy ve firmách začínají být pro investory stejně důležité jako mnohé finanční ukazatele.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru