V roce 2013 celý svět vzhlížel k ČR jako k jedné ze zemí, které budou průkopníky cesty dostupnosti konopí pro léčebné účely. Nečasova konzervativní vláda a předsedkyně sněmovny M. Němcová se obrátily na Úřad vlády, aby vypracoval návrh novely zákona, i když to správně mělo udělat ministerstvo zdravotnictví.

Novela vznikla během několika týdnů a zázračně prošla sněmovnou. Tehdy nám nedocházelo, že jsme jedna ze tří zemí na světě. Hned na začátku bylo řečeno, že není důvod, abychom nenechali domácí výrobce získat licenci, pěstovat konopí zde, a zákon navíc říká, že výrobce může exportovat. Tehdy vůbec nebylo jasné, o jak velký trh půjde. Celý svět se ale těšil, že s námi naváže spolupráci. S mým úřadem se najednou spojily stovky českých pěstitelů všech možných plodin, ale také lidé z celého světa, kteří se v oblasti konopí pohybovali, a to od Austrálie přes izraelské firmy až po Kanadu a USA.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru