Stoprocentním vlastníkem sázkové a loterijní společnosti Sazka Group se stala skupina KKCG miliardáře Karla Komárka. Připadnou jí tak veškeré podíly v české Sazce, řeckém OPAP, italské Lottoitalii a rakouské Casinos Austria. Dosud KKCG v celé Sazka Group vlastnila 75procentní podíl. KKCG zaplatila řádově miliardy korun.

Holding Emma Capital Jiřího Šmejce, který měl v Sazka Group dosud zbylý 25procentní podíl, si nadále ponechá pouze akcie v chorvatské sázkové kanceláři SuperSport, která je rovněž součástí Sazka Group. V rámci vypořádání s KKCG dostane Šmejc finanční kompenzaci v řádu několika stovek milionů eur, v přepočtu jednotky miliard korun.

450 miliard korun

prosázeli lidé u loterijních a sázkových firem sdružených pod hlavičkou Sazka Group v roce 2017.

Dokončení transakce je ještě podmíněno souhlasy regulačních a soutěžních orgánů v jednotlivých zemích.

"Jsem rád, že se nám společně s Jiřím Šmejcem podařilo vybudovat největší loterijní skupinu v Evropě. Beru to jako příklad spolupráce dvou českých investorů a úspěšné expanze do zahraničí, protože se podařilo zhodnotit naše investice více než šestinásobně," uvedl vlastník KKCG Karel Komárek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V placené části se dozvíte, kdy došlo k propojení investic do společné skupiny, kolik loni Sazka utržila a jaké je jmění skupiny KKCG v současnosti.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.