Chceme, aby autoři měli dobré podmínky pro svoji tvorbu včetně odměny jako podílu na komerčním potenciálu jejich díla. Současně ale odmítáme paušální poplatky bez rozmyslu za každou televizi, každé prázdné CD nebo flash paměť či počítač.

Tyto poplatky a zastaralé pojetí copyrightu zatěžují naši ekonomiku, zejména drobné živnostníky či amatérské hudebníky. Zatěžují také velké IT firmy, které pak musí platit podle nových návrhů z EU za agregaci článků, nebo dokonce filtrovat nahrávaný obsah, což je technicky velmi složité a nákladné. Pirátská strana je garant toho, že oprávnění OSA, vydavatelů a dalších kolektivních správců nebudou zneužívána.

Proto piráti podporují, aby v autorském zákoně bylo zakotveno zpřesnění výkladu pojmu "sdělování veřejnosti", který již dnes plyne z judikatury Soudního dvora Evropské unie. Vzhledem k výkladové závaznosti rozsudků Soudního dvora Evropské unie a k povinnosti eurokonformního výkladu vůbec se tohoto výkladu může každý teoreticky dovolat již dnes.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru