Příběh z doby doznívajících ideálů hnutí hippies, který však více než na pospolitost sází na osamění. Děj zasazený do liberálního Nizozemska, jinak ale určovaný zejména strnulostí ultrakonzervativní kalvinistické výchovy. Vyprávění o mladém úspěšném profesorovi, který si však neužívá kontaktů se studentkami, nýbrž přemítá o svém panictví.

Na podobných rozporech stojí novela nizozemského autora Maartena 't Harta nazvaná Osud tažných ptáků, která vyšla na včerejší Velký knižní čtvrtek. Snad právě toto napětí je tím, co ji činí tak přitažlivou.

Knihu mimochodem nelze označit ani za ekologicky zacílenou, přestože její čtyřiasedmdesátiletý autor je původní profesí biolog a pozorování ptáků do titulu nevybral náhodně. Maarten, hlavní postava niterného příběhu, se už jako kluk vydává pozorovat ptáky do mokřadů a na ploché ostrovy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.