Pokud podnikatelé mohli dosud nad změnami v regulaci s klidem mávat rukou, protože většinou neznamenala podstatný zásah do jejich podnikání, je nutno říct, že chystaný přechod k oběhovému hospodářství může ve výrobním sektoru znamenat milník, který hráče na trhu rozdělí na úspěšné a ty ostatní.

Jelikož primárním cílem oběhového hospodářství je nahradit přírodní zdroje ve výrobě druhotnými surovinami, potažmo ochrana životního prostředí jako taková, je třeba odmítnout názory pochybovačů. Byť přechod na oběhové hospodářství není zatím vnímán jako mainstreamová záležitost, jedná se o jednu z největších změn v ekonomice posledních dekád a lze jej považovat v přeneseném slova smyslu za revoluci.

V každém případě není radno "cirkulárku" považovat za výstřelek ekoteroristů ani za marketingovou příležitost. Je to realita, kde jde v první řadě o (váš) byznys.

Na rozdíl od politické revoluce, jež přináší rychlou změnu zavedených pořádků a nejistotu, mají aktéři nastávající revoluce luxusní pozici. Zaprvé je jisté, že tento převrat nastane, za druhé je známo, kdy nastane, a za třetí je možné se na novou situaci s předstihem adaptovat.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.