Ze začínajícího start-upu pomohla vybudovat globální společnost Kiwi, která dosahuje stamilionových tržeb. Nyní ovšem Lucie Brešová vedení stovek lidí ve firmě dočasně pověsila na hřebík a momentálně se věnuje výchově svého dvouletého dítěte. Už teď ovšem pokukuje po dalších výzvách, které by mohla překonat. Jednou z nich je podle ní udělat "současný svět lepším místem". Své schopnosti by chtěla směrovat do školství, neziskového sektoru nebo péče pro seniory.

"Někdy mi chybí být v zápřahu každodenního budování firmy. Na druhou stranu si užívám svobody a času na svého syna. Mám konečně čas číst nebo jezdit na běžkách. V Kiwi to bylo skvělé období. Pokud máte úspěchy, žene vás to pořád dál a dál, je to jako droga. Je ale třeba si uvědomit, že jsou i jiné věci v životě a některé jsou důležitější," říká Brešová.

Lucie Brešová patří mezi nejúspěšnější manažerky v České republice, které začaly svou kariéru ve vysokém managementu už v mladém věku. Kromě jiného je jednou z laureátek ankety Hospodářských novin TOP ženy Česka, v roce 2017 se stala vítězkou kategorie Start-up.

Mladým lidem, kteří se chtějí prosadit v řídicích pozicích, by poradila, aby se především nebáli zkoušet věci, u nichž si nejsou jistí, jak dopadnou. "Doporučila bych všem mířit hodně vysoko a snažit se plnit si své sny. Hlavní je dělat to, co vás baví. Musíte ale makat, je to dřina," tvrdí Brešová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.