Německým automobilkám se zdaleka nedaří tak jako v předchozích letech. Podle průzkumu společnosti PwC více než tři čtvrtiny jejich manažerů předpokládají, že prodej i zisky letos klesnou. Hlavním důvodem je ochlazování globální konjunktury a také obavy, že export aut narazí na cla. Mohla by je zavést Británie v případě svého "divokého" rozvodu s EU, ale také Spojené státy. I když se vyhlídky pro automobilový byznys zhoršují, němečtí zaměstnanci Volkswagenu, Daimleru a dalších firem se mohou letos těšit na štědré bonusy, jež budou vyplaceny za výsledky roku 2018.

O tom, kolik pracovníci v podobě jednorázového bonusu dostanou, jako první tento týden informoval Volkswagen, který v německých továrnách zaměstnává přibližně 110 tisíc lidí. Na každého zaměstnance pracujícího na plný úvazek v průměru připadne 4750 eur hrubého, v přepočtu kolem 122 tisíc korun. Ve srovnání s předchozím rokem to je o 16 procent více. "Odměnit lidi za jejich podíl na úspěchu je poctivé," prohlašuje šéf koncernových odborů Bernd Osterloh.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.