Někdy se těžko ubránit dojmu, že si nejsilnější vládní strana dělá z občanů Česka legraci. Týden probíhala debata o zásadní změně financování zdravotnictví − zrušení plateb za státní pojištěnce a zvýšení zdravotních odvodů pro zaměstnance a živnostníky, to vše zkombinované se zrušením superhrubé mzdy.

K bombastickému plánu ministryně financí Aleny Schillerové se vyjádřili úplně všichni, novinami projely titulky typu "Reforma, která nemá obdoby!". No a nakonec se ukázalo, že to byla debata o ničem. Andrej Babiš pravil, že takovou změnu prostě nechce. Konec, šmytec.

Není to poprvé, kdy to vypadá, že si Andrej Babiš ze všech utahuje. Před pár týdny nejdřív mohutně prosazoval školní obědy zadarmo pro všechny děti, dokonce se hádal se sociálními demokraty, kdo že s tím úžasným nápadem přišel. Mělo se to za hotovou věc. Jenže nakonec Babiš otočil a řekl, že vlastně ne, že žádné obědy zadarmo nebudou, protože… protože prostě nebudou.

V seznamu "anolegrácek" bychom mohli pokračovat. Dosud se ve vládách, kterých se účastnilo hnutí ANO, mohutně nabírali státní zaměstnanci − přibylo jich 40 tisíc. Teď ANO ohlašuje desetiprocentní propouštění, protože úředníků je prý moc. Dosud Babiš tvrdil, že na živnostníky musí být přísnost, zaváděla se EET a úředníci finanční správy byli finančně motivováni, aby někoho lapli za nepravosti. Teď se zase lká, jak jsou na tom živnostníci bídně, a přísahá se na omezení kontrol a byrokracie. Komedie. Fraška.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru